Mančester Junajted pobedio Aston Vilu u EFL kupu

MANČESTER, Engleska – Uzbudljiva utakmica Mančester junajteda u drugom poluvremenu donela je domaćinima uzbudljivu pobedu od 4-2 nad Aston Vilom u trećem kolu EFL Kupa u četvrtak, preneo je Rojters.

Posle prvog poluvremena bez ikakvih dešavanja, utakmica je oživela odmah posle pauze kada je Oli Votkins doveo Vilu u vođstvo, pre nego što su domaćini otišli ​​pravo niz drugu stranu i izjednačili preko Entonija Marsijala.

Šanse su se nizale i Vila je ponovo povela nakon što je Diogo Dalot nehotice skrenuo loptu u sopstvenu mrežu, da bi Junajted ponovo brzo izjednačio, Markus Rašford je primenio finiš.

Utakmica je počela kako se približavala kasnijim fazama i Bruno Fernandes, za koga je ušao zamenik Alehandro Garnačo, doveo je Junajted u prednost udarcem sa leđa defanzivca Vile Tajrona Mingsa, 12 minuta posle vremena.

Scott McTominay je dodao kasni četvrti za Junajted kako bi stavio pečat na uzbudljivu pobedu nad Vilom koja ih je u nedelju pobedila sa 3-1 u Premijer ligi.