Man Junajted pobedio trećeligaša Barnslija sa 7-0 u Liga kupu Engleske

Mančester junajted je u utorak savladao trećeligaša Barnslija sa 7-0 u Liga kupu Engleske u najvećoj pobedi nad menadžerom Erikom ten Hagom.

Markus Rašford, Alehandro Garnačo i Kristijan Eriksen postigli su po dva gola u meču trećeg kola na Old Trafordu, a na meti je bio i Antonije.

Razina pobede nadmašila je prethodni najbolji Junajted pod Ten Hagom: pobedio je sa 4-1 protiv Real Betisa i Čelsija u svojoj prvoj sezoni u klubu.

Rašfordov duplikat došao je nakon što je prekinuo niz od 12 utakmica golom protiv Sautemptona tokom vikenda.

Garnačo je takođe postigao gol u toj pobedi od 3-0 u Premijer ligi i oponašao Rašforda tako što je postigao tri gola u poslednje dve utakmice.

Eriksen je pogodio dva puta kasnije.

Rašford je izbacio Junajted ispred nakon što je u 16. minutu ubacio Marka Robertsa. Antoni je udvostručio vođstvo kada je pobedio, a zatim je realizovao jedanaesterac u 35.

Garnačo je pogodio iz neposredne blizine u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Junajted je savladao Barnslija posle pauze, a Garnačo je postigao svoj drugi gol kada je jurio na gol u 49. Rašford je ponovo pogodio u 58.

To je bio prvi put da je Rašford postigao više od jednog gola na utakmici od februara 2023.