Maduekeova zamena obezbedila pobedu za Čelsi u dramatičnoj borbi sa Kristal Palasom

Fudbalski klub Čelsi ostvario je tešku, ali važnu pobedu od 2-1 nad ekipom Kristal Palasa u utakmici Premijer lige. Iako su domaćini poveli golom Mihaila Mudrika, izjednačenje je usledilo pre odlaska na odmor, kada je Majkl Olise zatresao mrežu Čelsija.

Utakmica je bila obeležena nekoliko promašaja i izgubljenih prilika. Ključni trenutak dogodio se u 89. minutu kada je zamena Noni Madueke iznudila penal, a zatim ga i realizovala, spasivši Čelsi od gorkog ukusa remija. Ova pobeda značajna je za Čelsi, koji su se borili sa neefikasnošću na domaćem terenu. Njihov trenutni plasman na 10. mestu u Premijer ligi obećava bolje izglede u nastavku sezone.

Sa samo tri boda iznad zone ispadanja, Kristal Palas će morati da analizira propuštene prilike kako bi se izbegao rizik od pada u donji deo tabele.