Luton pobedio Šefild junajted uz pomoć autogolova i popravio šanse za opstanak

Uzbudljiva utakmica između Lutona i poslednjeplasiranog Šefild junajteda završena je rezultatom 3-2 u korist Lutona. Dva autogola u drugom poluvremenu donela su Lutonu važne bodove u borbi za opstanak.

Alfi Dauti je doveo Luton u vođstvo u 17. minutu, ali je Šefild junajted izjednačio rezultat golom Olivera Mekburnija u 61. minutu. Anel Ahmedhodžić je potom doneo vođstvo Šefild junajtedu osam minuta kasnije.

Međutim, Luton se vratio u igru zahvaljujući autogolovima Džeka Robinsona u 77. minutu i Amosa Bena Slimana četiri minuta kasnije. Oba autogola su rezultat centaršuteva zamenika Karltona Morisa.

Luton sada zauzima 18. mesto u ligi sa 15 bodova, samo jednim manje od 17. Evertona. Sa druge strane, Šefild junajted se nalazi na poslednjem mestu sa devet osvojenih bodova, uz utakmicu više.

Ova utakmica je takođe bila posebna jer je prvi put u poslednjih 15 godina crni sudija, Sam Alison, bio zadužen za vođenje Premijer ligaškog susreta.