Liverpul u finišu savladao Vulvse

Fudbaleri Liverpula savladali su Vulverhempton 3:1 u prvom meču petog kola Premijer lige.

„Redsi“ nastavljaju odličan start dodavši četvrtinu pobedu uz jedan remi.

Dobro izdanje na gostovanju kod Vulverhemptona, iako su domaćini poveli golom Hi Čan Huanga u sedmom minutu. Tim rezultatom okončano je i prvo poluvreme.

Tim Jirgena Klopa preuzeo je inicijaticu u nastavku. Mohamed Salah viđen je u ulozi asistenta, u kojoj ga nismo toliko često viđali. Prvo je njegov pas u gol pretvorio Kodi Gakpo u 55. minutu. Čekalo se tačno 30 minuta do preokreta, gol Endrua Robertsona za 2:1.

Ponovo Salah u akciji, na desnom krilu je prosleido loptu Harviju Eliotu, čiji se šut odbija o Huga Buena i ulazi u mrežu.

Liverpul je trenutno prvi sa 13 bodova, čekajući rezultat Mančester sitija protiv Vest hema. Vulvsima je ovo četvrti poraz u pet kola, savladali su jedino Everton minimalnim rezultatom.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Vest hem, Vulvsi gostuju Lutonu.