Gift Orban svojim dvostrukim golom donosi dramatičnu pobedu Lionu protiv Strazbura

Nigerijski napadač Gift Orban briljirao je u drugom poluvremenu, postigavši dva gola i donoseći Lionu uzbudljivu pobedu od 4-3 nad Strazburom u francuskoj ligi u petak.

Ova pobeda predstavlja prvi poen Liona u sezoni nakon dva uzastopna poraza, a Orbanov nastup bio je ključan za trijumf domaćina.

Lion je u početku bio u zaostatku nakon što je Strazbur poveo već u trećem minutu, ali je Korentin Toliso izjednačio pred kraj prvog poluvremena. U drugom poluvremenu, Strazbur je ponovo prešao u vođstvo sa golovima Andrei Santosa i Emanuela Emege.

Ipak, Lion se nije predavao. Engleski defanzivac Ešli Mejtlend-Najls smanjio je na 3-2, a zatim je Orban preokrenuo rezultat svojim dvema pogocima u periodu od devet minuta. Njegov drugi gol, postignut glavom, bio je posebno impresivan.

Pobeda je podigla Lion na 11. mesto na tabeli, dok je Strazbur ostao četiri mesta iznad njih.