Lajpcig poražen u Majncu pred duel sa Zvezdom, Leverkuzen čuva prvo mesto

Fudbaleri Lajpciga izgubili su u Majncu 2:0, u utakmici 10. kola Bundeslige i u lošem raspoloženju dolaze u Beograd na duel Lige šampiona sa Crvenom zvezdom. Novom pobedom Leverkuzen zadržao prvo mesto na tabeli.

Posle osam utakmica bez poraza u Bundesligi, došlo je vreme da Lajpcig izgubi – i to u najboljem mogućem trenutku, pred gostovanje kod Crvene zvezde u okviru Lige šampiona.

Ekipa Marka Rozea poražena je u Majncu 2:0, a golove za domaću ekipu postigli su Korejac Li i Luksemburžanin Bareiro u drugom poluvremenu utakmice.

Lajpcig je ipak zadržao peto mesto na tabeli Bundeslige, dok je Majnc prvom pobedom u sezoni pobegao sa začenja

Vodeća pozicija u Bundesligi je rezervisana za Leverkuzen, koji je u 10. kolu kao gost savladao ekipu Hofenhajma 3:2.

„Aspirindžije“ su na poluvremenu imale dva gola prednosti, pogocima Virca i Grimalda, ali je domaćin u nastavku stigao do izjednačenja za samo tri minuta preko Staha i Veghorsta.

Pobedu ekipi Ćabija Alonsa doneo je Grimaldo u 70. minutu meča.

Ajntraht je u Berlinu savladao ekipu Uniona 3:0, dok nije bilo pobednika u duelima između Frajburga i Menhengladbaha (3:3) i Kelna i Augsburga 1:1.