Lajović nakon preokreta u osmini finala turnira u Adelajdu

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u osminu finala turnira u Adelajdu nakon što je savladao Australijanca Tanasija Kokinakisa sa 2:1, po setovima 3:6, 6:1 i 6:4.

Lajović je solidno započeo meč, ali je u četvrtom gemu dozvolio Kokinakisu brejk, što je Australijanac iskoristio i odličnim servisima bez većih problema priveo set kraju.

Drugi set počeo je gotovo preslikano, s tim što je ovoga puta u četvrtom gemu Lajović bio taj koji je oduzeo servis protivniku. Srpski teniser je nakon toga osvojio i naredna tri gema čime je izjednačio rezultat u setovima.

U trećem setu Lajović je nastavio sa dobrom igrom, napravivši brejk u trećem gemu, ali je Kokinakis uzvratio u šestom gemu. Ipak, pri rezultatu 4:4 u gemovima, srpski teniser je uspeo da još jednom oduzme servis protivniku i u narednom potvrdi napravljeni brejk za plasman u narednu rundu.

Lajović će u osmini finala igrati protiv pobednika duela u kom se sastaju Čeh Jiri Lehecka i Australijanac Adam Volton.

ATP turnir u Adelejdu igra se za nagradni fond od 661.585 dolara.