Lacio pobedio Sasuolo i vratio drugo mesto u Seriji A

Golovima napadača Felipea Andersona i veziste Tome Basića doneli su Laciju pobedu od 2:0 kod kuće nad Sasuolom u Seriji A u sredu, vrativši tim Mauricija Sarija na drugo mesto i odloživši proslavu titule odbeglog lidera Napolija, prenosi Rojters.

Lacio je bio pod pritiskom posle pobede Juventusa nad Lečeom od 2-1 ranije, ali se vratio iznad njih sa jednim bodom prednosti na 64. Remi ili poraz od Sasuola bi dali Napoliju neprikosnoveno vođstvo pre meča u Udinezeu u četvrtak.

Došlo je do konfuzije nakon osam minuta kada je Ciro Immobile prvi put dobio gol nakon duge VAR provere, da bi nekoliko trenutaka kasnije to poništeno.

Međutim, nije bilo sumnje nakon 14 minuta kada je Markos Antonio bacio loptu preko vrha, a Anderson je dobro prošao pored golmana Andrea Consiljija.

U finišu prvog poluvremena Davide Fratesi je iz tesnog ugla pogodio prečku, uskrativši Sasuolu izjednačenje.

Rezultat je nesumnjivo stavio zamenik Bašić kada je pogodio centaršut dva minuta u nadoknadi vremena.