Koko Gaf eliminisana sa Australijan opena, Paula Badosa ostvarila veliki uspeh

Koko Gaf eliminisana sa Australijan opena, Paula Badosa ostvarila veliki uspeh

Koko Gaf, aktuelna šampionka US Opena, završila je svoj niz od 13 uzastopnih pobeda porazom u četvrtfinalu Australijan opena. Na vreloj Rod Lejver Areni, 11. teniserka sveta, Španjolka Paula Badosa, savladala je Gaf rezultatom 7-5, 6-4, osiguravši svoje prvo polufinale na grend slemu u karijeri.

Amerikanka Gaf, koja je sa samo 20 godina već osvojila jedan grend slem, ušla je u turnir sa visokim očekivanjima. Međutim, tokom meča sa Badosom, suočila se s velikim problemima u igri. Forhend i servis su joj zadavali najviše muka, što je rezultiralo sa 41 neiznuđenom greškom i šest duplih grešaka. Njena frustracija bila je očigledna, a nakon svake propuštene prilike često je gestikulirala nezadovoljstvo, pa čak i bacila reket na teren.

„Danas se osećam kao da sam igrala sa rešenjima“, rekla je Gaf nakon poraza. „Znam na čemu treba da radim, iako je razočaravajuće. Osećam da sam na uzlaznoj putanji.“

Ipak, ključni trenuci bili su na strani Badose. Posebno je bio značajan gem na početku drugog seta, koji je trajao 22 poena i preko 10 minuta, a Gaf je izgubila nakon serije grešaka.

Za Badosu, ovaj meč predstavljao je prekretnicu. Nakon teške povrede leđa 2022. godine, zbog koje je razmišljala o prekidu karijere, Badosa se vratila na veliki način. Njena mentalna snaga i taktički precizna igra omogućile su joj da zadrži pritisak na Gaf tokom celog meča.

„Nikada ne bih pomislila da ću godinu dana kasnije biti ovde“, rekla je Badosa kroz suze. „Prošla sam kroz mnogo toga. Ovo je ogroman trenutak za mene.“

Sledeća prepreka za Badosu biće ili prva nositeljka Arina Sabalenka, dvostruka braniteljka titule u Melburnu, ili Anastasija Pavljučenkova, finalistica Rolan Garosa iz 2021.

Osim ženske konkurencije, dan je bio obeležen i uzbudljivim mečevima u muškom singlu. Novak Đoković i Karlos Alkaraz suočili su se u najiščekivanijem četvrtfinalnom duelu. Đoković, koji cilja na rekordnu 25. grend slem titulu, suočava se s izazovom Alkaraza, koji sa 21 godinom teži da kompletira Grend slem u karijeri.

Takođe, broj 2 Aleksandar Zverev odmerio je snage s Amerikancem Tomijem Polom, čineći dan pun tenzije i vrhunskog tenisa u Melburn Parku.