Juventusu savladao Moncu u Kupu Italije

Golovima Moisea Keana i Federika Kjeze obezbedili su Juventusu pobedu od 2:1 nad Moncom na Kupu Italije u četvrtak, kada su namestili četvrtfinalni obračun sa Lacijum.

Kin je glavom pogodio prvi gol u osmom minutu posle dobro odmerenog centaršuta Vestona Mekenija. Matija Valoti je izjednačio za Moncu u 24. minutu još jednim udarcem glavom, ovoga puta iz kornera.

Zamena Kjeza je ponovo poslao Juventus napred kada je uspeo da se pomeri u peterac i uputio udarac u krajnju desnu stativu.

Monca je očajnički pokušavala da dođe do izjednačenja, ali je odbrana Juvea uspela da kontroliše pritisak do kraja meča.

Ranije u četvrtak, Atalanta je savladala Speciju sa 5-2, dok je Lacio pobedio Bolonju sa 1-0 i plasirao se u četvrtfinale.