Kasni gol Girasije doneo je Dortmundu pobedu u Bundesligi pre testa Real Madrida u Ligi šampiona

Serhu Girasi postigao je zakašnjenje kada je Borusija Dortmund u petak pobedila promovisani St. Pauli sa 2-1 u Bundesligi, ublaživši određeni pritisak na klub pre nego što se suoči sa Real Madridom.

Zamena Džejmi Gitens pojačao je napad Dortmunda, savladavši defanzivca i ubacivši Girasija u vođstvo pobednika u 83. minutu, samo pet minuta nakon što je Erik Smit izjednačio gromoglasnim udarcem za goste.

Dortmund je dominirao od početka, ali nije uspeo da posed pretvori u šanse. Golman Sent Paulija Nikola Vasilj dva puta je odbio Girasija kada se činilo da zvezda Gvineje mora da postigne gol.

Remi Bensebaini je prekinuo ćorsokak u 43. udarcem glavom na centaršut Paskala Grosa.

Sent Pauli je imao gol Morgana Gilavogija koji je isključen preko VAR-a za ofsajd u 30.

Dortmund u utorak gostuje Madridu u Ligi šampiona. Ova dva tima su se sastala u prošlosezonskom finalu Lige šampiona, koje je Madrid pobedio sa 2-0.

Dortmund je bio pod pritiskom nakon što je izgubio od Union Berlina sa 2-1 pre internacionalne pauze. Tim Nurija Sahina sada ima četiri pobede u prvih sedam utakmica u Bundesligi.