Arauho donosi pobedu Barseloni protiv Real Sosijedada u poslednjem trenutku

U subotu je Ronald Arauho iz Barselone postigao gol u nadoknadi vremena i doneo pobedu protiv Real Sosijedada rezultatom 1:0. Ova pobeda omogućava Barseloni da održi korak sa liderima u La Ligi, nadmašivši svoje goste.

Real Sosijedad je imao svoje prilike u prvom poluvremenu, ali se susreo sa izvanrednim odbranama Marka-Andrea ter Štegena.

Najbolju priliku za Barselonu stvorio je Fermin Lopez nakon prekršaja nad Žoaom Feliksom pre nego što su igrači otišli na odmor.

Čuvar mreže Sosijedada, Aleks Remiro, briljantno je odbranio udarac Gavija, dok je Ronald Arauho imao poništen gol zbog ofsajda. Ipak, uspeo je da postigne ključni gol u 92. minutu.

Ova pobeda stavlja Barselonu na treće mesto sa 27 bodova iz 12 utakmica, četiri boda iza lidera Girone, koji je ranije u subotu pobedio Osasunu rezultatom 4-2. Real Sosijedad se trenutno nalazi na šestom mestu sa 19 bodova.