Kaljari pobedom protiv Parme napušta dno Serije A

Fudbalski klub Kaljari postigao je značajnu pobedu od 3-2 protiv Parme u ponedeljak, čime se pomerio sa poslednjeg mesta na tabeli Serije A i zauzeo 16. poziciju.

Tim sa Sardinije započeo je dan na dnu tabele, kao jedan od samo dva tima sa jedinom pobedom do sada. Kaljari je otvorio meč sjajno, povela je u 34. minutu kada je Zito Luvumbo poslao centaršut za Nadira Zortea, koji je bez poteškoća glavom pogodio mrežu.

Parma je izjednačila u 62. minutu, kada je Voio Coulibali izveo fenomenalnu akciju, poslavši loptu Denisu Manu koji je sa preciznim udarcem poravnao rezultat.

Nakon toga, rumunski vezista Marin, koji je ušao u igru umesto Luvumbe, ponovo je doveo Kaljari u vođstvo u 75. minutu, postigavši gol sa ivice šesnaesterca.

Međutim, Parma je uspela da izjednači u 87. minutu iz penala zahvaljujući Ernaniju. Ipak, Kaljari nije odustajao – manje od minut kasnije, Roberto Pikoli je postigao pobednički gol, čime je osigurao dragocene bodove za svoj tim.

Kaljari sada ima pet bodova iz šest odigranih utakmica, koliko ima i Parma, koja se nalazi na 15. mestu.