Jović zapažen u pobedi Majamija nad Golden Stejtom

Košarkaši Majamija pobedili su Golden Stejt voriorse rezultatom 114:102, uz zapaženu ulogu reprezentativca Srbije Nikole Jovića.

Majami je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini kada je stekao dvocifrenu prednosti koju nije ispuštao ni u poslednjem kvartalu.

Tim sa Floride se pobedom u San Francisku probio na visoko četvrto mesto na tabeli Istočne konferencije sa skorom od 19 pobeda i 12 poraza.

Golden Stejt je, nakon poraza od Denvera u božićnom specijalu, vezao drugi neuspeh i trenutno je tek 11. u Zapadnoj konferenciji sa skorom 15-16.

Zapaženu ulogu u pobedi Majamija sinoć je imao srpski reprezentivac Nikola Jović koji je prvi put ove sezone dobio ozbiljniju minutažu kod trenera Erika Spolstre.

Za nešto manje od 20 minuta na terenu, Jović je postigao 11 poena, a zabeležio je i po tri skoka i asistencije.

Nekadašnji igrač Mege je bio skoro nepogrešiv pri šutu iz igre – pogodio je četiri puta iz pet pokušaja (4/4 za dva, 0/1 za tri poena).

Jović je bio peti strelac Hita na utakmici, a dominirao je Tajler Hirou sa 26 postignutih poena.

Kod domaćina su najefikasniji bili Stef Kari i Klej Tompson sa po 13 postignutih poena. Hrvatski košarkaš Dario Šarić ubacio je 10 poena.