Inter Milan pobedio Salcburg sa 2-1 u Ligi šampiona i zauzeo prvo mesto na tabeli Grupe D

Inter Milan je u utorak preuzeo vodeću poziciju na tabeli Grupe D Lige šampiona pobedivši austrijskog šampiona Salcburg rezultatom 2-1. Pobeda je došla zahvaljujući ranom golu Aleksisa Sančeza i penalu u drugom poluvremenu Hakana Kalhanoglua.

Ovom pobedom, Inter ima sedam bodova iz tri utakmice, dok je Salcburg trenutno treći na tabeli sa tri boda. Real Sosijedad, koji se takmičio sa Benfikom, zauzima drugo mesto sa četiri boda.

Salcburgova mlada ekipa je hrabro pritisnula Inter od samog početka, ali je Sančez postigao prvi gol u 19. minutu, nakon čega je usledila izjednačujuća tačka Gloukha. Međutim, Calhanoglu je vratio prednost Interu iz penala, čime je ekipa Simonea Inzagija osigurala pobedu.

Inter Milan je tako preuzeo vodeće mesto na tabeli Grupe D Lige šampiona i ima visoke šanse za dalji napredak u takmičenju.