Inter Majami pobedio Kolumbus Kru sa 2-1 bez Mesija i Suareza

Inter Majami je u sredu uveče ostvario važnu pobedu nad Kolumbus Kru rezultatom 2-1, iako su igrali bez Lionela Mesija, Luisa Suareza i Matijasa Rohasa koji su bili odsutni zbog obaveza u Kopa Americi.

Ijan Fraj i Leo Kampana su postigli po gol u prvih 22 minuta utakmice, čime su obezbedili prednost od 2-0 za Majami. Fraj je otvorio gol u 10. minutu svojim udarcem iz ugla, dok je Kampana dodao drugi gol u 21. minutu, svojim petim golom u sezoni.

Kolumbo je uspeo da smanji rezultat golom Kuča Ernandeza u 40. minutu, ali nisu uspeli da nadoknade zaostatak.

Ova pobeda je bila posebno značajna za Majami, čiji su ključni igrači nedostajali, dok je Kolumbus Kru, aktuelni šampion MLS kupa, nastavio svoj niz dobrih rezultata u gostima i upisao svoj prvi poraz posle četiri uzastopne pobede.

Darlington Nagbe, vezista i kapiten Kolumbusa, takođe je obeležio ovu utakmicu kao svoju 400. u regularnoj sezoni MLS-a, postajući deseti igrač u istoriji lige koji je dostigao ovaj impresivan broj nastupa.