Inter savladao Bolonju sa 6-1

Inter iz Milana je od gola smanjio do poraza od 6-1 na domaćem terenu nad Bolonjom u Seriji A u sredu.

Bolonja je povela u 22. minutu bizarnim golom pošto se divlji udarac Rikarda Orsolinija odbio sa leđa njegovog saigrača Haralamposa Likogijanisa u mrežu.

Radost gostiju je, međutim, bila kratkog daha, pošto je napadač Edin Džeko četiri minuta kasnije izjednačio odličnim prvim udarcem sa ivice peterca.

Federiko Dimarko je napravio 2-1 za Inter besprekornim slobodnim udarcem nakon faula Džona Lukumija nad Lautarom Martinezom.

Tim Simone Inzagi je dodao još jedan gol pre poluvremena.

U 48. minutu, Dimarko je ponovo postigao mrežu, izbegavši svog čuvara Hoakina Sosu unutar šesnaesterca i poslavši loptu u donji levi ugao.

Inter je postigao 5-1 golom Calhanoglua, nakon što je dosuđen jedanaesterac za Sosino igranje rukom, a Džeko je ubacivanjem završio ubacivanjem u 76. minutu.

Inter je napredovao za tri mesta na četvrto, izjednačivši se sa Atalantom na petom i trećeplasiranim Lacijum koji je u četvrtak domaćin Monci.