Hrvatska se plasirala u finale Lige nacija nakon što je izbacila domaćina Holandiju

Hrvatska je dva puta pogodila u produžecima i pobedila Holandiju sa 4-2 u polufinalu Lige nacija u Roterdamu u sredu i plasirala se u nedeljni meč.

Hrvatska će igrati protiv Italije ili Španije, koji se u četvrtak sučeljavaju u drugom polufinalu u Enšedeu, za prvu veliku titulu pošto su nastavili formu sa prošlogodišnjeg Svetskog prvenstva u Kataru, gde su završili na trećem mestu.

Zamenik Bruno Petković je u osam minuta u produžecima zaveo zapanjujući udarac sa ivice šesnaesterca kako bi ih stavio na put, a Luka Modrić se pobrinuo za trijumf Hrvatske kasnim penalom, njihovom drugom na utakmici.

Holanđani, koji su bili domaćini turnira četiri nacije, iznudili su produžetke izjednačenjem poslednjeg daha kako bi osigurali da je rezultat 2-2 posle 90 minuta uprkos tome što su u velikoj meri nadigrani pred svojim domaćim navijačima na stadionu Fejenord.