Kejn dobio žuti karton zbog simulacije pre nego što je postigao rekordni gol u pobedi Engleske nad Maltom

Kapiten Engleske, Hari Kejn, dobio je žuti karton zbog simulacije u utakmici protiv Malte u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, pre nego što je postigao svoj rekordni 62. gol u pobedi od 2:0. Golman Malte, Henri Bonelo, srušio je Kejna, ali nakon pregleda VAR-a, Kejn je dobio žuti karton jer se smatralo da je simulirao kontakt. Ipak, Kejn nije poklekao, postigavši gol u 75. minutu.

Engleska je povela u osmom minutu autogolom odbrambenog igrača Malte Enrikea Pepea. Međutim, prvo poluvreme bilo je obeleženo nedostatkom prilika, a Kejn je dobio kontroverzni žuti karton. Konačno, u drugom poluvremenu, Engleska je produžila vođstvo golom Kejna nakon odlične serije dodavanja.

Ova pobeda osigurava Engleskoj prvo mesto u Grupi E, dok će se drugoplasirani tim odlučiti u utakmici između Ukrajine i Italije. Italija trenutno ima prednost u tajbrejku, a njihov susret u ponedeljak će odlučiti ko će se pridružiti Engleskoj u Nemačkoj na Evropskom prvenstvu 2024. godine.