Arsenal pobeđuje Notingem Forest uz gol i asistenciju Gabrijela Žezusa

Gabrijel Žezus je bio ključan u pobedi Arsenala nad Notingem Forestom od 2-1 u utorak, postigavši jedan gol i asistiravši za drugi, čime je Arsenal zadržao pritisak na lidera Premijer lige, Liverpul.

Žezus je u 65. minutu primio ubacivanje od Aleksandra Zinčenka i postigao gol koji se odbio od golmana Foresta Meta Tarnera. Zatim je postao provajder za Bukajo Saku, koji je u 72. minutu postigao drugi gol za Arsenal.

Iako je Tajvo Avoniji postigao gol za Forest u 89. minutu, to nije bilo dovoljno da se promeni rezultat.

Ova pobeda je Arsenalu omogućila da se popne na drugo mesto, ispred Mančester sitija i samo dva boda iza Liverpula. Arsenal je uspeo da se oporavi nakon niza od tri uzastopna poraza i ponovo pokazao svoje ambicije za osvajanjem titule.

U prvom poluvremenu, Arsenal je imao većinu poseda, ali nije uspeo da stvori prilike za gol. Međutim, drugo poluvreme donelo je promene koje su dovele do pobede.