Fudbaleri Paname pobedili Amerikance, Urugvaci deklasirali Bolivijce

Fudbaleri Paname pobedili su domaćina Kopa Amerika Sjedinjene Američke Države rezultatom 2:1 u drugom kolu grupe C, dok je Urugvaj ubedljivo pobedio Boliviju – 5:0.

Domaćin Kopa Amerika, Sjedinjene Američke Države, nalazi se pred eliminacijom sa turnira posle poraza 1:2 od Paname, pošto će u poslednjem kolu morati da savlada ubedljivo Urugvaj ili da samo osvoji tri boda, ali da Panama ne savlada Boliviju.

Timoti Vea je isključen već u 18. minutu, ali su Amerikanci i sa igračem manje poveli u 22. minutu, drugim golom na turniru Folarina Baloguna. Sezar Rodolfo Blekman je izjednačio u 26. minutu, a pobedu je Panami golom u 86. minutu doneo rezervista Hoze Fajardo Nelson. Panama je takođe meč okončala sa desetoricom, jer je u 88. minutu isključen Adalberto Karaskilja.