Fudbaleri Brajtona nadigrali Mančester junajted u nadoknadi vremena

Fudbaleri Brajtona savladali su Mančester junajted rezultatom 2:1 u prvoj utakmici drugog kola Premijer lige. Domaćini su u vrlo ravnopravnom i neobičnom meču slavili pobedu pogotkom u finišu sudijske nadoknade vremena u 95. minutu.

Iako je gostujući Mančester junajted prvi imao šansu u 11. minutu, Brajton je poveo pogotkom u 32. minutu nekadašnjeg fudbalera Junajteda Danija Velbeka kome je to bio jubilarni stoti gol u karijeri.

Junajted se nije predavao pa je u drugom poluvremenu u 60. Minutu  Amad Dialo izjednačio, a onda su zapretili i preokretom.

Samo desetak minuta kasnije postižu i drugi gol ali ga je VAR poništio zbog bizarne situacije jer je lopta posle udarca Alehandra Garnača na gol liniji pogodila Džošuu Zirkzea, koji je bio u ofsajdu.

Ušlo se u završnicu i kad se učinilo da neće biti pobednika, u poslednjem, petom minutu sudijske nadoknade vrena  Žoao Pedro je domaćinima doneo drugu pobedu od starta sezone.