Sjajan gol Pjera Lis-Melua donosi remi Brestu protiv Bajera u Ligi šampiona

U uzbudljivom meču Lige šampiona, Brest je remizirao 1-1 sa Bajerom iz Leverkuzena, zahvaljujući sjajnom golu Pjera Lis-Melua. Francuski tim, koji je prvi put nastupio u ovom prestižnom takmičenju, suočio se sa izazovima protiv nemačkog šampiona, ali je odigrao poletno drugo poluvreme i zasluženo izjednačio.

Meč je počeo u znaku Leverkuzen, koji je poveo u 24. minutu golom Florijana Virca, koji je sjajno iskoristio pas Jonasa Hofmana. Virc se istakao i ubrzo nakon toga, kada je svojim driblingom naterao golmana Marka Bizoa na odličnu odbranu.

Međutim, Brest nije posustao. U 39. minutu, Lis-Melu je volejom sa ivice kaznenog prostora izjednačio rezultat, postigavši svoj prvi gol otkako se vratio na teren nakon teške povrede.

Uprkos naporima oba tima da postignu pobednički gol, rezultat se nije menjao, ostavljajući i Bajer i Brest bez punog plena i s po sedam bodova u grupi, dok Aston Vila ostaje na vrhu sa devet bodova. U drugom meču, Seltik je frustrirao Atalantu nerešenim rezultatom 0-0.