Francuska savladala SAD sa 3:0 na Olimpijadi uz spektakularne golove Lakazeta i Oliza

Na Olimpijskom fudbalskom turniru za muškarce, Francuska je ostvarila ubedljivu pobedu od 3:0 protiv Sjedinjenih Američkih Država u sredu, zahvaljujući zapanjujućim golovima Aleksandra Lakazeta i Mihaela Oliza.

U utakmici koja je igrana u Marseju, Francuska je otvorila rezultat kada je bivši napadač Arsenala, Lakazet, pogodio iz daljine u 61. minutu. Pre toga, američki tim je imao sreće kada je Đorđe Mihailović udarcem pogodio prečku dok je utakmica još uvek bila bez golova.

Osam minuta nakon što je Lakazet otvorio rezultat, Mihael Olize, novi član Bajern Minhena, postigao je drugi gol za Francusku sa slične distance. Kasni udarac glavom Loika Badea u 85. minutu zapečatio je pobedu i učvrstio Francusku na vrhu Grupe A.

Francuska je iskoristila svoje šanse dok su Amerikanci, koji su nekoliko puta pokušali da uzdrmaju domaći tim, bili uskraćeni za priliku da izjednače. Francuska je sada lider u grupi, dok je Novi Zeland takođe ostvario pobedu nad Gvinejom sa 2-1.