Fiorentina prekinula pobednički niz Milana

Golovima u drugom poluvremenu napadača Nikolasa Gonzalesa i napadača Luke Jovića Fiorentina je u subotu pobedila Milan od 2:1 nad Milanom u Seriji A, čime je prekinut pobednički niz aktuelnog šampiona, prenosi Rojters.

Gonzales je doveo Fiorentinu u prednost četiri minuta u drugom poluvremenu kada je pretvorio loptu sa bele tačke, poslavši golmana Milana Mikea Maignana na pogrešan put nakon što je ekipi Vincenza Italijana dosuđen penal zbog prekršaja Fikaja Tomorija nad Džonatanom Ikoneom.

Fiorentina je udvostručila svoje vođstvo za tri minuta nakon što je Jović skočio glavom iz neposredne blizine, koga je defanzivac Dodo lepo postavio u petercu.

Teo Ernandez je u nadoknadi vremena povukao jedan za Milan, uputivši zapanjujući udarac u krov mreže.

Milan je i dalje četvrti na tabeli sa 47 bodova, izjednačen sa trećeplasiranim Interom iz Milana koji u nedelju gostuje Lečeu.