Englezi posle preokreta savladali Italijane

Fudbalska selekcija Engleske nakon preokreta savladala je ekipu Italije na Vembliju 3:1. Ukrajina je na isti način, istim rezultatom savladala u gostima ekipu Malte 3:1. Litvanija i Mađarska su u Kaunasu remizirale 2:2.

Fudbalska reprezentacija Engleske izborila je plasman na Evropsko prvenstvo. Italija je stigla prva do gola, ali je domaćin u nastavku zaigrao dosta bolje i uspeo da zasluženo preokrene.

Dva gola za Englesku postigao je Hari Kejn u 32. iz penala i 77. minutu, dok se jednom u strelce upisao Markus Rašford u 57. Jedini strelac za Italiju bio je Đanluka Skamaka u 15. minutu.

Ukrajina je u gostima savladala Maltu 3:1. Domaći su poveli golom Pola Mbonga u 12. minutu. Ukrajina je do trijumfa stigla pogocima Rajana Kamenzulija u 38. (autogol), Artema Dovbika u 43. i Mihaila Mudrika u 85. minutu.