Engleska pobedila Finsku sa 3-1 nakon što se oporavila od šokantnog poraza od Grčke

Engleska se vratila na pobednički put pobedivši u nedelju Finsku sa 3-1 u Ligi nacija.

Posle šokantnog poraza od Grčke od 2-1 kod kuće u četvrtak, golovima Džeka Griliša, Trenta Aleksandera-Arnolda i Deklana Rajsa obezbedili su pobedu u Helsinkiju.

Bila je to treća pobeda iz četiri utakmice pod vođstvom privremenog trenera Lija Karslija, koji je možda ojačao svoj slučaj da preuzme tu ulogu na stalnoj osnovi.

Poraz od Grčke nakon imenovanja eksperimentalnog tima pokrenuo je pitanja o njegovoj podobnosti, a sumnje će ostati i nakon ove poslednje pobede.

Ali za neki pogrešni cilj sa 64. mesta Finske, to je mogla biti još jedna neprijatna noć za engleski tim koji je rangiran 60 mesta više.

Griliš je otvorio gol iz neposredne blizine u 18. minutu na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju, nakon što ga je lukavim potezom podesio Anhel Gomes.

Aleksander-Arnold je udvostručio vođstvo Engleske u 74. sa zaštitnim udarcem iz slobodnog udarca, a Rajs je 10 minuta kasnije preokrenuo stativu na stativi nakon centaršuta Olija Votkinsa.

Arttu Hoskonen postigao je utehu za Finsku u 87.

Engleska je druga u Grupi B2 i zaostaje za liderom Grčkom po gol-razlici, koja je odigrala utakmicu više.