Empoli nastavlja pobednički niz pobedom nad Salernitanom

Empoli je nastavio svoju odličnu formu pod vođstvom novog trenera, Davidea Nikole, pobedivši svoj bivši tim, Salernitanu, rezultatom 3-1 u utakmici Serije A.

Ova pobeda, ostvarena u gostima protiv tima koji se nalazi tik ispod Empolija na tabeli, produžila je niz neporaženosti Empolija na četiri utakmice od kada je Nikola preuzeo tim 15. januara.

Empoli se popneo za četiri mesta na tabeli, sada se nalazi na 15. poziciji, sa osam bodova više od Salernitane.

Gosti su imali sreće da povedu sredinom prvog poluvremena, kada je lopta, nakon centaršuta sa leve strane Nikole Kambijagija, odbijena od glave defanzivca Alesandra Zanolija i završila u mreži golmana.

Šon Vajsman je izjednačio za Salernitanu u 69. minutu udarcem glavom, nakon centaršuta sa desne strane Antonija Kandreve.

M’Baje Nijang je obezbedio pobedu za Empoli sa bele tačke tri minuta nakon poslednjeg zvižduka, dok je Mateo Kančelijeri postigao treći gol finim udarcem u nadoknadi vremena.

Inter iz Milana trenutno drži prvo mesto na tabeli, sa četiri boda više od Juventusa i utakmicom manje odigranom.