Dinamo ispustio dva gola prednosti protiv Monaka

U susretu drugog kola Lige šampiona fudbaleri Dinama i Monaka odigrali su nerešeno 2:2 na stadionu u Zagrebu, prenosi Hina.

Dinamo je poveo u poslednjim trenucima prvog poluvremena atraktivnim golom Petra Sučića, posle asistencije Martina Baturine. Baturina je fantastičnim solo prodorom u 66. minutu duplirala prednost na 2:0. Monako je preko Mohameda Salisua iz Gane smanjio zaostatak posle velike greške golmana Ivana Nevistića, a izjednačio je Švajcarac Denis Zakarija iz jedanaesterca u 90. minutu.

Nakon poraza od Bajerna od 9:2, Dinamo je odigrao odličnu i hrabru utakmicu, dominirao terenom i poveo sa 2:0, ali su se na kraju dogodile dve greške koje su Francuzima omogućile da izbegnu poraz. Utakmica je odigrana pred 13.000 gledalaca u veoma teškim uslovima, na terenu natopljenom kišom, što je znatno otežalo igru.

U narednom kolu, 23. oktobra, Dinamo putuje u Salcburg.