Lil pobedio Rems zahvaljujući golom Dejvida

Kanadski napadač Džonatan Dejvid iskoristio je grešku u odbrani kako bi rešio tesnu utakmicu, postigavši jedini gol meča u pobedi Lila nad Remsom rezultatom 1:0. Ovom pobedom Lil se popeo na četvrto mesto u francuskoj ligi.

David je u 56. minutu presekao loš zadnji pas Junisa Abdelhamida i postigao svoj 12. gol u ligi, izjednačivši se sa Aleksandrom Lakazetom iz Liona na tabeli strelaca. Obojica zaostaju za vodećim strelcem Pari Sen Žermena, Kilijanom Mbapeom, koji ima 21 gol.

Pobeda je pomerila Lil za jedan bod iznad Nice, koja može da povrati četvrto mesto ako pobedi Tuluz u nedelju. Monako je trenutno jedno mesto ispred na trećoj poziciji.

U kasnoj utakmici, Marsej je savladao Klermon, dok je PSŽ odigrao nerešeno 0-0 protiv Monaka u petak, pri čemu je Mbape prekinut na poluvremenu. On je klubu saopštio da će ga napustiti na kraju sezone.