Čukarički slavio pred praznim tribinama, Partizan četvrti na tabeli

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Partizan 1:0 (0:0) u odloženom meču 30. kola Superlige Srbije.

Najkontroverzniji meč ovogodišnje sezone Superlige Srbije je odigran, posle koga Čukarički slavi trijumf. Meč je bio prekinut u redovnom terminu zbog sukoba navijača Partizana sa policijom. Odlučeno je da nastavak bude odigran bez gledalaca.

Pobedu domaćinu doneo je upravo bivši igrač Partizana Đorđe Ivanović u 46. minutu. Muhamed Badamosi je uradio „lavovski“ posao snažnim građenjem na sredini terena i slanjem lopte u prostor za Ivanovića koji je finiširao kontranapad pogotkom.

„Crno-beli“ su imali najbolju priliku u 73. minutu, kad je Rikardo Gomeš pokušao glavom da završi centar-šut poslat na dalju stativu.

Ivanović je imao priliku dva minuta kasnije da duplira prednost snažnim šutem desnom nogom u „srcu“ kaznenog prostora, ali je Zoran Popović odbranio.

Čuka je sada treća na tabeli sa 62 boda, preciznije rečeno izjednačena sa TSC-om ispod lidera Crvene zvezde. Partizan je četvrti sa pet bodova manje.

Isti rivali susrešće se na istom mestu u prvom kolu plej-ofa 23. aprila.