Crvena zvezda nije uspela da iskoristi domaći teren protiv Žalgirisa večeras

Crvena zvezda nije uspela da iskoristi domaći teren protiv Žalgirisa večeras

Crvena zvezda je večeras na domaćem terenu imala priliku da osigura 17. pobedu i tako se približi plej ofu. Međutim, Žalgiris je bio bolji tim i nadigrao crveno-bele. Zvezda je imala više skokova i bolju statistiku u nekim segmentima igre, ali to nije bilo dovoljno.

Žalgiris je pokazao izvanrednu odbranu, što je značajno uticalo na igru Zvezde. Igrači crvene zvezde su se mučili da pronađu ritam, a šut iz igre im je bio slab. Na kraju, Zvezda je završila meč sa samo 44% uspešnosti šuta.

Trener Janis Sferopulos je morao da se suoči sa izazovima koje je postavio Žalgiris. Iako su njegovi igrači imali dobre trenutke, nedostatak efikasnosti u napadu bio je ključan faktor. Ova utakmica je pokazala da crvena zvezda mora raditi na poboljšanju svoje igre.

Očekivanja su bila velika, ali su se na terenu pojavili problemi koje Zvezda nije mogla da reši. Žalgiris je iskoristio svaku priliku i na kraju zasluženo slavio. Ova utakmica će sigurno biti lekcija za crveno-bele u nastavku sezone.