Brazil pobedio Čile u gostima u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, Argentina remizirala sa Venecuelom

Golom Luiza Henrikea u 89. minutu, Brazil je u četvrtak slavio pobedu nad Čileom sa 2:1 u gostima, u kvalifikacionoj utakmici za Svetsko prvenstvo 2026. godine. Ova pobeda omogućila je Brazilu da zadrži četvrto mesto u južnoameričkim kvalifikacijama.

Čile je poveo već u prvom minutu, golom Eduarda Vargasa, ali je Brazil izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena preko Igora Hesusa. Henrike je doneo trijumf Brazilu u samoj završnici meča.

U drugoj utakmici, Argentina je remizirala 1:1 sa Venecuelom, u meču koji je kasnio zbog loših vremenskih uslova. Nikolas Otamendi postigao je gol za Argentinu, dok je Salomon Rondon izjednačio za Venecuelu.

Kolumbija je pretrpela iznenađujući poraz od Bolivije sa 1:0, dok Urugvaj nastavlja trku u kvalifikacijama sa mečom protiv Perua.