Takuma Asano donosi prvu pobedu sezoni nemačke lige Bohumu

U petak, japanski vezista Takuma Asano je bio junak na terenu, donoseći Bohumu prvu pobedu u sezoni nemačke lige. Asanovi dva gola su bila ključna u tesnoj pobedi od 2-1 protiv Darmštata.

Asano je započeo svoju golgetersku predstavu u 25. minuti, hvatajući izgubljenu loptu u šesnaestercu i postavljajući Bohum u prednost. Međutim, Fabijan Nirnberger je glavom izjednačio za domaćine samo dva minuta pre poluvremena.

Japanski vezista je ponovno briljirao u drugom poluvremenu, postigavši svoj drugi gol nisko u mrežu nakon devet minuta igre. Ovim drugim golom, Asano je obezbedio sva tri boda za goste i donio im prvu pobedu u sezoni.

Darmštu je dodatno otežao isključenje Fabijana Holanda u 70. minuti. Rezultat je podigao Bohum na osam bodova, što je jedan bod više od Darmštata. Trenutno se Bohum nalazi na 13. mestu na tabeli, dok je Darmštat na 15. mestu.

Ovo je bio treći uzastopni poraz za Darmštat, nakon što je prethodno doživeo težak poraz od minhenskog Bajerna od 8-0 prošlog vikenda.