Barselona se vratila na drugo mesto u La Ligi posle pobede nad Real Sosijedadom

Barselona se pomerila iznad Đirone na drugo mesto u španskoj ligi pošto je u ponedeljak pobedila Real Sosijedad sa 2:0.

Šeraldo Beker je sredinom prvog poluvremena imao loptu u mreži za Sosijedad, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Barselona je, međutim, postepeno preuzela kontrolu, Rafinja je pogodio ogradu posle 38 minuta, a Lamine Jamal je prekinuo ćorsokak dva minuta kasnije.

Ilkai Gundogan je probio napred i ubacio centaršut Jamalu koji nije napravio grešku sa 15 jardi. Bio je to peti gol za 16-godišnjaka u sezoni lige.

„Bila je to važna utakmica za povratak drugog mesta“, rekao je Jamal. „Real je dobro počeo i trebalo nam je malo vremena da se nađemo. Ali malo po malo nam je bilo bolje.”

Rafina je postigao pogodak iz jedanaesterca tri minuta nakon nadoknade vremena nakon što je Alvaro Odriozola ocenjen da je držao u petercu.

Rezultat je gurnuo Barselonu na bod više od Đirone.

Real Sosijedad je bio sedmi, sa bodom iza Real Betisa.