Barselona se vratila na pobednički put pobedom nad Osasunom

Barselona se vratila na pobednički kolosek u španskoj La Ligi, postigavši ključnu pobedu od 1:0 nad Osasunom u sredu, što je označilo prvu utakmicu kluba nakon što je trener Ćavi Ernandez najavio svoj odlazak na kraju sezone. Mladi brazilski napadač Vitor Roke bio je heroj večeri, postigavši svoj prvi gol za Barselonu otkako se pridružio klubu.

Ćavi Ernandez je obznanio svoju odluku posle iznenađujućeg poraza od Viljareala kod kuće sa 5-3 u subotu, što je bila samo još jedna u nizu razočaravajućih izdanja za klub ove sezone. Sa sedmim mestom na tabeli i znakovima konstantne nestabilnosti, Barselona je odlučila da potraži novo vođstvo na klupi.

Ovaj potez je došao nakon turbulentnog perioda za klub, sa promenama u upravi, finansijskim problemima i lošim rezultatima na terenu. Ćavi je bio pod pritiskom da donese pozitivne rezultate i vrati klub na staze slave, ali se suočavao sa brojnim izazovima u procesu.

Nadao se da će njegova objava o napuštanju kluba smanjiti stres i napetost u timu, ali je utakmica protiv Osasune i dalje bila test za igrače i trenera. Ispostavilo se da je to bio ključni trenutak za mladog Vitora Rokea, koji je postigao gol u 63. minutu, samo minut nakon što je ušao sa klupe. Njegov pogodak je bio dovoljan da donese trijumf Barseloni, iako su se borili protiv Osasune koja je ostala sa desetoricom igrača nakon što je Unai Garsija isključen.

Ova pobeda je donekle olakšala pritisak na Barselonu i Ćavija, ali klub još uvek ima dosta posla da bi povratio svoj status u španskom i evropskom fudbalu. Sa još nekoliko meseci do kraja sezone, Barselona će morati da se fokusira na poboljšanje igre i rezultata kako bi otišla na dostojan način pod vođstvom Ćavija.