Bajern Minhen izgubio bodove u 2.000. utakmici Bundeslige

U spektakularnoj utakmici 2.000. kola Bundeslige, Lukas Holer zakasnio je za Frajburg, donoseći nerešen rezultat od 2-2 protiv minhenskog Bajerna u petak. Bajern, višestruki branilac titule, bio je na ivici da smanji zaostatak za liderom lige Bajerom iz Leverkuzena, ali je Holerov pogodak u 87. minuti donio Frajburgu dragoceni bod.

Golovi su bili spektakularni, a Frajburg je brzo poveo zahvaljujući Kristijanu Ginteru. Međutim, mladi Tel je izjednačio za Bajern prelepim golom u 35. minuti. Nakon izjednačenja, Bajern je preuzeo kontrolu, a Jamal Musiala je doveo svoj tim u vođstvo u 75. minuti.

Međutim, Holer je doneo izjednačenje za Frajburg u finišu utakmice, ostavljajući Bajern frustriranim pred važan meč protiv Lacija u Ligi šampiona.

Ova utakmica pokazuje da će trka za titulu u Bundesligi biti uzbudljiva do samog kraja, a Bajern će morati da pruži sve od sebe kako bi se vratio na pobednički kolosek i ostvario svoje ciljeve u domaćem i međunarodnom takmičenju.