Arsenal nemilosrdan protiv Vest Hema

Fudbaleri Arsenala savladali su na gostovanju ekipu Vest Hema rezultatom 6:0 u meču 24. kola engleske Premijer lige.

Meč u Londonu je bio rešen već nakon prvog poluvremena, pošto je Arsenal u periodu od samo 14 minuta stigao do četiri gola prednosti.

Prvo je u 33. minutu nakon centaršuta Deklana Rajsa iz kornera Vilijam Saliba glavom savladao Alfonsa Areolu.

Vođstvo Arsenala udvostručio je Bukajo Saka iz penala koji je nad njim načinjen u 41. minutu.

U 44. minutu ponovo je Deklan Rajs bio asistent, a u strelce se ovoga puta upisao Gabrijel.

Tačku na odlično poluvreme „tobdžija“ stavio je Leandro Trosar u drugom minutu nadoknade vremena.

U nastavku je Arsenal nastavio u istom ritmu. Mreža domaćeg tima bila je sve punija, a tribine Olimpijskog stadiona u Londonu sve praznije.

Saka je svojim drugim golom povećao prednost na 5:0, dok je Rajs nakon dve asistencije postigao i gol protiv svog bivšeg kluba.