Alkaraz i Medvedev nastavljaju takmičenje na Vimbldonu

Plasman u osminu finala obezbedili su i Karlos Alkaraz i Danil Medvedev. Španac je bio bolji od Čileanca Nikolasa Žarija 3:1, po setovima 6:3, 6:7, 6:3, 7:5, dok je Rus bio bolji od Mađara Martina Fučovića 3:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:4, 6:4.

Najbolji teniser sveta Karlos Alkaraz je posle tri sata i 56 minuta uspeo da savlada Žarija.

Alkaraz u narednom kolu čeka pobednika duela Aleksandar Zverev – Emanuel Beretini

Alkaraz je prvi set dobio nešto lakše u odnosu na ostale, Žari je stvarao velike probleme mladom Špancu.

Žari je drugi set dobio posle taj-brejka, mogao je ozbiljnije da zapreti u četvrtom, ali je Alkaraz brejkom uspeo da donese prevagu.

Vođstvo od 3:0 u gemovima u poslednjem setu Žari nije iskoristio i na kraju je Alkaraz trijumfovao u meču veoma visokog intenziteta.

Treći teniser sveta Danil Medvedev je do pobede nad Fučovičem stigao posle nešto više od tri sata igre.

Fučovič je dobio prvi set zahvaljujući ranom brejku već u trećem gemu oduzeo servis rivalu što je bilo dovoljan za vođstvo od 1:0 u setovima.

Medvedev je meč okrenuo u svoju korist u drugom setu. Rana vođstva i brejkovi su omogućili da Rus izjednači svoj najbolji rezultat na Vimbldonu – plasman u četvrto kolo.

Ruski teniser će u narednoj rundi takmičenja igrati protiv Jiržija Lehečke.