Derbi između Ajaksa i PSV završen bez pobednika: Remi 1:1

Lider holandskog fudbalskog prvenstva, PSV, doživeo je tek drugi remi ove sezone u derbiju protiv Ajaksa, čime je prekinuta serija od šest uzastopnih pobeda PSV u ovim susretima. Utakmica je završena bez pobednika rezultatom 1:1, a PSV sada ima impresivnih 34 meča bez poraza u ligi.

Ajaks je poveo u 19. minutu golom Stivena Berguisa, ali je PSV uspeo da izjednači u 34. minutu golom Lukasa de Jonga.

Debi u dresu Ajaksa imao je Džordna Henderson, a prvo poluvreme je obeležila i povreda Borne Sose iz redova PSV-a, koji je zamenjen u 28. minutu.

Iako je PSV imao veći broj šansi u meču, sa 17 lopti ka golu Ajaksa, samo pet je završilo u okviru gola. S druge strane, Ajaks je dva puta pogodio okvir gola, ali je imao izgledne šanse i u drugom poluvremenu.

U prvom meču dana, Tvente je savladao Valvijk rezultatom 3:0, dok su Fortuna Sitard i Herenven odigrali nerešeno, 3:3.