Prema izveštaju policije, vozač autobusa iz Slovenije nije primetio kamion ispred sebe. U nesreći je povređeno 30 putnika, a šest njih je teško povređeno. Istraga o uzroku nesreće je u toku.
Prema izveštaju policije, vozač autobusa iz Slovenije (49) nije na vreme primetio kamion koji je vozio ispred njega, kojim je upravljao 46-godišnji državljanin Poljske. U sudaru je kamion izgubio deo tereta, što je dovelo do zatvaranja puta.
U trenutku nesreće u autobusu je bilo 41 putnika, od kojih je 30 povređeno. Šest osoba je zadobilo teške povrede i prevezeno je u bolnicu, dok su ostali lakše povređeni i zbrinuti u vatrogasnoj stanici Iršenberg.
Na lice mesta upućen je i spasilački helikopter, a auto-put A8 prema Minhenu bio je zatvoren do jutros do tri sata. Radovi na raščišćavanju i preusmeravanju saobraćaja trajali su tokom noći.
Ukupna materijalna šteta procenjena je na oko 150.000 evra. Za putnike je obezbeđen zamenski autobus, kako bi se nastavili na putu. Istraga o uzroku nesreće je u toku, a policija prikuplja sve relevantne informacije.
