Lekar iz Crne Gore uhapšen zbog seksističkih komentara prema voditeljki televizije

Lekar iz Crne Gore uhapšen zbog seksističkih komentara prema voditeljki televizije

Uhapšen je lekar Kliničkog centra Crne Gore Vladimir Peruničić zbog uvredljivih komentara. Voditeljka Gradske televizije Magdalena Čelanović prijavila ga je policiji zbog uznemiravanja. Tužilaštvo traži pritvor za Peruničića zbog polnog uznemiravanja.

Peruničić je uhapšen nakon što je Čelanović podnela prijavu protiv njega. Ona je izjavila da joj je slao uvredljive i seksističke poruke putem mejla i društvenih mreža. Incident je počeo nakon što je na zvaničnom Instagram profilu Gradske RTV objavljena njena fotografija.

Na toj fotografiji su se nalazile ona i zamenica gradonačelnika Podgorice. Ispod fotografije, Peruničić je ostavio vulgarnu poruku koju je Čelanović obrisala. Nakon toga, obratila se Ministarstvu zdravlja, koje je osudilo njegovo ponašanje.

Ministarstvo je prosledilo njen dopis direktoru KCCG, ali se zdravstvena ustanova nije oglašavala danima. Kada je Čelanović ponovo kontaktirala KCCG, Peruničić je počeo da joj šalje uznemirujuće mejlove i poruke na Instagramu.

Čelanović je policiji ispričala da se boji za svoju bezbednost zbog njegovih pretnji. Takođe je navela da je Peruničić fotografisao sebe unutar prostorija Kliničkog centra i objavljivao uvredljive komentare o Gradskoj RTV. KCCG je tek nakon nekoliko dana odgovorio, tvrdeći da je lekar delovao van radnog vremena i da njegove reči ne predstavljaju povredu radne obaveze.