Jezivo u Sloveniji: Topovski udar povredio igrače

Maribor je vodio na gostovanju Muri 2:0 i sigurno koračao ka pobedi, ali onda se desio incident zbog koga je meč prekinut. Da ironija bude veća, incident su izazvali upravo navijači Maribora.

U drugom poluvremenu, čuo se topovski udar, a sve se navodno desilo u blizini domaćih igrača koji su se zagrevali. Reč je o Niku Kasalu i Tilenu Ščernjaviču . Pošto je bilo nemoguće izvesti navijače gostujućeg tima sa tribina, utakmica je prekinuta.

Incident se dogodio u 57. minutu. Pred tribinom na kojoj su bili navijači Maribora zagrevali su se rezervni fudbaleri Mure. Tada se dogodio neprijatan incident. Kasalo i Ščernjavič, legli su na zemlju od silnog zvuka. Prema poslednjim informacijama, u Hitnoj pomoći završilo je ukupno šest osoba, od kojih dve sa teškim opekotinama. Moguće je da će dvojica rezervnih igrača biti odsutni sa terena duže od šest nedelja.

Povređeni su i Žiga Laci, sakupljač lopti i Murin kondicioni trener.

Sudija David Šmajc prekinuo je meč. Prvobitno je trebalo da se nastavi utakmica u slučaju da se isprazni deo tribina sa navijačima Maribora, ali pristalice gostiju nisu htele da napuste tribine „Fazanerije“. Utakmica je zbog toga otkazana.