Kratki sastanci bi mogli da podstaknu nastavnike da ostanu na poslu

Kratki sastanci bi mogli da podstaknu nastavnike da ostanu na poslu

Jedan, 10-minutni sastanak između nastavnika i njihovih direktora može povećati zadovoljstvo nastavnika poslom, pokazuje naše novo istraživanje. Ovo povećanje zadovoljstva poslom bi potencijalno moglo da podstakne nastavnike da duže ostanu u profesiji, smanjujući na taj način fluktuaciju i potencijalno uštedujući u školskim okrugima stotine hiljada dolara.

Nalazi naše pilot studije objavljeni su u Journal of Leadership, Ekuiti, and Research.

Kombinovanjem anketa i digitalnih konferencija da bismo procenili kako su se nastavnici osećali pre i nakon što su se sreli sa svojim direktorima, primenili smo novi istraživački dizajn koji, prema našim saznanjima, nikada ranije nije pokušan. Tri nastavnika koji su imali sastanke su upoređeni sa četiri nastavnika koji se nisu sastali sa svojim direktorima.

Iako postoji mnogo faktora, kao što su relativno niske plate i nedostatak podrške od strane kolega, koji doprinose fluktuaciji nastavnika, nastavnici takođe često navode neadekvatnu podršku direktora škola kao glavni razlog za napuštanje profesije. Zbog sve većeg zahteva za vremenom školskih administratora, posvećenost od samo 10 minuta bi mogla da bude privlačna ako kasnije tih 10 minuta može uštedeti bezbroj sati koji bi inače bili potrošeni na privlačenje i zapošljavanje novih nastavnika da zamene one koji odlaze .

Polovina američkih nastavnika napušta profesiju u prvih pet godina na poslu. Ovi rani odlasci se najčešće dešavaju u školama koje se nalaze u siromašnijim, ruralnim i gradskim sredinama.

Vrlo često ove škole imaju veći procenat učenika kojima je potrebna pomoćna ili specijalizovana okruženja za učenje. Što se tiče predmeta, mnoge škole se bore da pronađu kvalifikovane nastavnike matematike i prirodnih nauka, kao i nastavnike koji imaju sertifikat za podučavanje učenika engleskog jezika.

Studije su takođe pokazale da mnoge škole sa nižim uspehom učenika imaju nesrazmerno veliki broj neiskusnih nastavnika.

Iako je naša studija uključivala 10-minutne sastanke, shvatamo da direktori škola moraju učiniti više od samo održavanja ovih sastanaka kako bi osigurali da efikasno podržavaju svoje nastavnike. Nedavno istraživanje je pokazalo da je COVID-19 doveo do nižeg zadovoljstva poslom među nastavnicima, postavljajući veće zahteve od direktora škola da podrže svoje nastavnike.

U zavisnosti od lokacije, cena zamene svakog nastavnika je između 10.000 i 20.000 dolara. Gledano na nacionalnom nivou, ovi troškovi iznose 7,3 milijarde dolara godišnje koji bi se mogli potrošiti na objekte, programe, obroke i zalihe za direktnu pomoć studentima.

Planiramo da proširimo ovo interventno istraživanje kako bismo uključili mnogo veću populaciju nastavnika—tačnije 500 iz jedne države—i administratore.

Takođe planiramo da istražimo ulogu koju društveni mediji igraju u tome kako šira javnost, a posebno budući nastavnici, gledaju na profesiju nastavnika. Pre trideset godina, izgoreli nastavnici su bili ograničeni u izražavanju svojih izazova na radnom mestu prijateljima, porodici i drugima u svojim lokalnim zajednicama. Međutim, sa pojavom društvenih medija, oni su u mogućnosti da emituju ove borbe svima koji imaju pristup internetu, širom zemlje i širom sveta.