Divlji život ostrva Kengur ključ za fermentaciju pića

Divlji život ostrva Kengur ključ za fermentaciju pića

Istraživači sa Univerziteta Adelaide otkrili su na ostrvu Kengur nove vrste bakterija mlečne kiseline koje bi mogle da se koriste u fermentaciji vina, jabukovača i kiselog piva.

Šest sojeva bakterija izolovano je iz insekata i cveća na različitim imanjima i lokacijama širom ostrva Kengur krajem 2019.

Ovo je rezultiralo otkrićem pet jedinstvenih vrsta — Fructilactobacillus cliffordii, Fructilactobacillus hinvesii, Fructilactobacillus mirtifloralis, Fructilactobacillus carniphilus i Fructobacillus americanakuae.

Istraživanje je objavljeno u Međunarodnom časopisu za sistematsku i evolucionu mikrobiologiju.

„Odabrali smo ostrvo Kengur zbog njegove jedinstvene mikroklime, neometanog i bioraznolikog biljnog sveta i pčelarske industrije sa netaknutim protokolima o biološkoj bezbednosti“, rekao je glavni autor i dr. kandidat Skot Olifant sa Škole za poljoprivredu, hranu i vino Univerziteta Adelaide.

„Ovi uzorci su prikupljeni neposredno pre razornih požara u leto 2019-20.“

„Neki od mikroba koje smo procenili bili su sa pčelinjaka Nacionalnog parka Flinders Čejs, koji su uništeni u tim požarima.

Prema rečima vođe projekta, profesora enologije Vladimira Jiraneka, fokus projekta je pronalaženje organizama koji bi mogli da se koriste u fermentaciji pića kao što su vino, jabukovača i kiselo pivo.

Sojevi se sada testiraju za njihovu upotrebu u industriji pića.

Uzorci su uzeti iz Kangaroo Island Ciders, Clifford’s Honei Farms, Living Honei, De Tong Ling, Island Beehive i blizu Sunrise na Falie smeštaju.

Dve vrste su nazvane po Šonu Hinvesu, iz Živog meda i porodice Kliford.

Gospodin Oliphant je rekao da bakterije mlečne kiseline predstavljaju raznoliku grupu mikroorganizama koji se mogu naći u raznim biljkama i insektima.

„Cveće je ranije bilo uobičajen izvor za izolovanje različitih grupa bakterija mlečne kiseline“, rekao je gospodin Olifant.

„Na primer, Fructilactobacillus florum je izolovan iz cvetova božura i bitoua, Fructilactobacillus ikorae iz zapadnoindijskog jasmina i Fructobacillus tropaeoli iz nasturcijuma.

„Pčele, ose, pile i mravi razmenjuju ove mikroorganizme kada posete različite vrste cveća.“