Advokat Šeina je pozvan na saslušanje u britanskom parlamentu jer su zakonodavci zahtevali odgovore o radnim praksama trgovaca i navodima o prinudnom radu u njihovim lancima snabdevanja. Izvršni direktori kompanije Shein i njenog rivala Temua su izneli svoje stavove pred poslovnim i trgovinskim odborom parlamenta. Shein, osnovan u Kini, sada sa sedištem u Singapuru, planira kotaciju na Londonskoj berzi vrednu 50 milijardi funti. Oba maloprodajna giganta su pod kritikama zbog mogućeg prinudnog rada u svojim lancima snabdevanja, posebno iz kineske provincije Sinđang, gde su zabeležene ozbiljne povrede ljudskih prava nad Ujgurima i drugim muslimanskim manjinama.
Na saslušanju, generalni savetnik Sheina u Londonu, Jinan Zhu, je izbegla odgovore na ključna pitanja o prisustvu pamuka iz Sinđijanga ili drugih delova Kine u njihovim proizvodima. Odbila je da komentariše i da li njihov kodeks ponašanja zabranjuje nabavku pamuka iz Sinđijanga ili da li postoji strah od prinudnog rada u tom regionu. Predsednik odbora je izrazio razočaranje nedostatkom informacija koje je pružila Zhu, ocenjujući da to smanjuje poverenje u integritet lanaca snabdevanja Sheina.
Shein, osnovan 2012. godine u Kini, je postao globalni lider u brzoj modi sa dostavom u 150 zemalja. Njegova predložena lista u Londonu izazvala je zabrinutost zbog etičkih pitanja i upravljanja. Raniji pokušaj ulaska Sheina na američko tržište zaustavljen je zahtevom da potvrde da ne koriste prinudni rad nad ujgurskom populacijom. Advokat Temua je istakao da je prinudni rad ozbiljan problem koji njihovo rukovodstvo shvata ozbiljno, te da ne dozvoljavaju prodaju proizvoda od dobavljača iz Sinđijanga na globalnom tržištu.
Izveštaj američkog Kongresa je kritikovao lance snabdevanja Temua, ističući visok rizik od kineskog prisilnog rada. Temu, u vlasništvu kineske kompanije PDD Holdings, zajedno sa Sheinom, je stekao popularnost među potrošačima nudeći širok asortiman jeftine robe iz Kine.