Švajcarska pobedila Vels i plasirala se na Svetsko prvenstvo za žene 2023

CIRIH – Gol u nadoknadi vremena na kraju produžetka, koji je zamenila Fabijen Hum, poslao je Švajcarsku na Svetsko prvenstvo za žene 2023. pobedom od 2-1 nad Velsom u plej-ofu u utorak, prenosi AP.

Favorizovani Švajcarci su bili gurnuti do granice nakon što su dva puta verovali da su poveli u drugom poluvremenu regularnog dela 90 minuta, ali su uočeni prekršaji nakon što je lopta otišla u gol Velsa.

Hum je udario udarcem iz tesnog ugla nakon što se utrkivao u susret sa niskim centaršutom sa levog krila.

Portugal je takođe pobedio u plej-ofu u produžecima, 4-1 protiv ekipe Islanda koja je smanjena na 10 igrača kada je utakmica bila bez golova.

Portugal je morao da sačeka rezultat kasnijeg plej-ofa — sa Škotskom ugošćujući Irsku — da vidi da li je njen debi na Svetskom prvenstvu za žene osiguran.

Samo dve direktne prijave za Svetsko prvenstvo bile su u utorak ponuđene timovima sa ukupnim najboljim rezultatom u kvalifikacijama. Treći pobednik plej-ofa ide u interkontinentalnu rundu plej-ofa u februaru na Novom Zelandu.

Australija i Novi Zeland su domaćini prvog Svetskog prvenstva za žene sa 32 ekipe od 20. jula do avgusta. 20 gde će Sjedinjene Države braniti svoju titulu.

Žreb finalnog turnira biće obavljen 22. oktobra u Oklandu sa samo 29 potvrđenih prijava. Poslednja tri mesta odlučena su na interkontinentalnom plej-of turniru za 10 ekipa od 17. do 23. februara.