On je u saopštenju naveo da „ostvarivanje prava na slobodu mišljenja i izražavanja ima pozitivnu ulogu u jačanju demokratije i borbi protiv verske netolerancije“.
Naglasio je da Ustav Srbije garantuje građanima slobodu izražavanja vere ili verskih uverenja, obavljanje verskih obreda, pohađanje verske službe ili nastave, „pojedinačno ili u zajednici sa drugima“.
Žigmanov je istakao da je diskriminacija po osnovu veroispovesti zabranjena Ustavom, Zakonom o zabrani diskriminacije, kao i nizom zakona kojima se regulišu oblasti društvenog života.
Dodao je da su u Srbiji pripadnici nacionalnih manjina najčešće vernici crkava i verskih zajednica koje su različite od većinske Srpske pravoslavne crkve.
Oni, dodao je Žigmanov, pored prava na informisanje, obrazovanje, negovanje kulture, službenu upotrebu jezika i pisma, imaju pravo i na bogosluženje na maternjem jeziku.
Međunarodni dan verskih sloboda 15. januar ustanovljen je 1950. godine sa ciljem da se podrži duh jedinstva, tolerancije i uvažavanja svojstvenosti među pripadnicima različitih veroispovesti.
Svrha Međunarodnog dana verskih sloboda ja da promoviše kulturu različitosti i istakne da se načini izražavanja duhovnosti u društvu ispoljavaju u harmoniji svakog dana.