Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da će Srbija „proći kroz još mnogo muka“, ali da će srpski narod, kako je istako, uvek biti zajedno kao i da će čuvati svoju zemlju.
„Hoću da se zahvalim ljudima u Srbiji na ogromnoj podršci, na ogromnoj ljubavi, na tome što su izdržali sedmomesečni teror. Na tome što su pokazali kako se Srbija štiti, kako se Srbija čuva, kako se Srbija brani. Hoću da se zahvalim celom našem narodu i u Crnoj Gori i u Republici Srpskoj, svuda gde žive, posebno na jednom delu teritorije Srbije, na Kosovu i Metohiji, da se zahvalim našim ljudima na ogromnoj podršci i da im kažem da ćemo proći još kroz mnogo muka, još kroz milion problema, ali da ćemo uvek biti zajedno i da ćemo čuvati i svoju zemlju, svoju državu i svoj narod, da ćemo opstati i da ćemo živeti sve bolje i da ćemo da radimo vredno“, rekao je Vučić gostujući na TV Informer.
On je poručio da će koalicija oko SNS-a pobediti opoziciju na sledećim izborima ubedljivije nego na prethodnim, a kako kaže, ti izbori će biti najverovatnije „u nekom decembru – ovom ili onom“.
„Najverovatnije su u nekom decembru – ovom ili onom. Kad nadležni organ bude doneo odluku o tome. Uređena pravna država, u njoj samo nadležni organi donose odluku, a ne kontejneri“, poručio je Vučić.
